Accueil du site > ACTUALITÉS > Dias de Dansa- Barcelone 10-14 juillet
Dias de Dansa- Barcelone 10-14 juillet

DIES DE DANSA Festival de danse contemporaine en paysages urbains

Du 10 au 14 juillet 2009

DIES DE DANSA est un projet culturel annuel qui se déroule à Barcelone et s’intègre dans la programmation du GREC, festival d’ été de Barcelone. Durant cinq jours, les édifices, les parcs, les rues et places de la ville prennent vie grâce à la rencontre de la danse, du public et de l’espace urbain.

Site

PROGRAMMATION`

10 Juillet

Mataró (des de davant de l’Ajuntament)/ de 19 a 21.30h

La Intrusa Danza - Espanya (País Basc)*. 15’

Compagnie Chatha- França / Tunísia. 12’

Jorge Albuerne (Zirkus Frak) - Espanya. 12’

Alumnes de l’Aula de Teatre de l’IMAC de Mataró - Catalunya (Mataró). 10’

Company Decalage - Regne Unit. 13’

Maura Morales - Cuba. 11’

Art Trànsit Dansa - Catalunya (Mataró). 10’

CCCB Espai en Moviment / de 22.30 a 00.30h

Nicanor de Elia - Argentina / França. 15’

Compagnie 7273 - Suïssa. 12’

Vanilton Lakka - Brasil. 20’

Styl O’Styl - França. 20’

Pijin Neji - Japó. 15’

11 Juillet

Fundació Joan Miró (Jardí de les Escultures)/ de 12 a 14h

Presentació del taller de RootlessRoot Company - Grècia. 15’

Loco Brusca - Catalunya / Argentina. 15’

Kompanie Janet Rühl & Arnd Müller - Alemanya / Catalunya. 10’

Nicanor de Elia - Argentina / França. 15’

Cetra Danza - Espanya (Aragó)*. 12’

Espai Cultural Caja Madrid/ 17.30h

Paula Muela & Andrea Quintana - Espanya.13’

MACBA - CCCB - Pati Manning / de 18 a 20.30h

Presentació del taller de Styl O’Styl - França. 15’

Art Trànsit Dansa - Catalunya (Mataró). 10’

Cecilia Colacrai & Jorge Albuerne - Espanya. 15’

Compagnie 7273 - Suïssa. 12’

Maura Morales - Cuba. 11’

Compagnie Chatha - França / Tunísia. 12’

Company Decalage - Regne Unit. 13’

Pijin Neji - Japó. 15’

CCCB Espai en Moviment / de 22.30 a 00.30h

Kompanie Janet Rühl & Arnd Müller - Alemanya / Catalunya. 10’

Maura Morales - Cuba. 11’

La Intrusa Danza - Espanya (País Basc)*. 15’

Compagnie Chatha - França / Tunísia . 23’

RootlessRoot Company - Grècia. 20’

12 Juillet

Museu Picasso (plaça de Jaume Sabartés, al costat del Museu) / de 12 a 14h

Ramon & Lali - Catalunya. 12’

Vanilton Lakka - Brasil. 15’

RootlessRoot Company - Grècia. 20’

Roberto Magro, Ben Fury & Roberto Olivan - Espanya / Itàlia / Bèlgica. 15’

Britta Lieberknecht - (Alemanya). 15’

CCCB Espai en Moviment / de 22.30 a 00.30h

Britta Lieberknecht - Alemanya. 12’

Ramon & Lali - Catalunya. 12’

Paula Muela & Andrea Quintana - Espanya. 13’

Company Decalage - Regne Unit. 13’

Roberto Magro, Ben Fury & Roberto Olivan - Espanya / Itàlia / Bèlgica. 20’

13 Juillet

Sabadell (des de la Plaça del Dr. Robert) / de 19 a 21.30h

Pijin Neji - Japó. 15’

Compagnie 7273 - Suïssa. 12’

Maura Morales - Cuba. 11’

Nicanor de Elia- Argentina / França. 15’

Compagnie Chatha - França/Tunísia. 12’

RootlessRoot Company - Grècia. 20’

14 Juillet

Sitges (Plaça de la Fragata) /de 19 a 21.30h

Esplai de Dansa Casino Prado - Catalunya (Sitges). 6’

Centre de Creació, Expressió Corporal i Creixement Personal El Gato Azul - Catalunya (Sitges). 3’

TG Maneje Cia De Dansa Teatre - Catalunya (Sitges). 10’

Cia EVA/Sitges - Catalunya (Sitges). 10’

Cia Silvia Cuesta & Rufo Gimeno - Catalunya (Sitges). 10’

Start Game - Catalunya (Vilanova). 10’

Britta Lieberknecht - Alemanya. 15’

Maura Morales - Cuba. 11’

Compagnie 7273 - Suïssa. 12’

Pijin Neji - Japó. 15’

RootlessRoot Company - Grècia. 20’

Grup de Balls i Dansa La Saca - Catalunya (Sitges). 7’

Colla Sardanista Blanca Espurna - Catalunya (Sitges). 5’